Sole Otomasyon & Güvenlik Sistemleri > Hizmetlerimiz > Akıllı Bina Otomasyonu

Akıllı Bina Otomasyonu

Smarthome Uygulama Örnekleri

 Varlık DedektörüHarekete bağlı kontrol ile enerji tasarrufu ve konfor.Varlık (hareket) dedektörü aracılığıyla iç – dış aydınlatmalar (merdivenler, otopark, yaşam alanları, depo, wc, dış aydınlatma) kontrol edilebilir.
Zamana Bağlı KontrolYaşam ve çalışma alanlarında zaman dilimine bağlı olarak istenilen sistemler bağımsız yada beraber kontrol edilebilir. Dış aydınlatmalar, perde, panjur, havuz, bahçe aydınlatmaları, bahçe sulaması, ısıtma- soğutma
Senaryo KontrolTek dokunuş ile merkezi kontrol ve istediğiniz mod.Son kullanıcının istekleri doğrultusunda istenilen modlar programlanır. Yemek modu, dinlenme modu, sinema modu, misafir ya da tatil modu.
Isıtma Soğutma HavalandırmaHarekete bağlı kontrol ile enerji tasarrufu ve konfor.Varlık (hareket) dedektörü aracılığıyla iç – dış aydınlatmalar (merdivenler, otopark, yaşam alanları, depo, wc, dış aydınlatma) kontrol edilebilir.
Varlık SimülasyonuEviniz siz tatildeyken bile yaşamaya ve güvenliği sağlamaya devam etsin. Son kullanıcının istekleri doğrultusunda istenilen modlar programlanır. Tatil modu, hırsız modu
Güvenlik ve İklimlendirmeGÜVENLİK SİSTEMİ İÇİN VARLIK ALGILAMA – Varlık algılama dedektörleri ile güvenlik sisteminizi üst düzeye çıkartın. Mekanlara giriş yapıldığı zaman sisteme otomatik sinyal yollansın. Mekanlara yapılan girişlerden haberiniz olsun.
Güvenlik ve İklimlendirmeİKLİMLENDİRME -İklimlendirme sistemlerini verimli kullanmak için çok basit ve verimli bir çözüm. Odada çalışan varken iklimlendirme sistemleri çalışır, oda boşken iklimlendirme sistemleri durur.
Genel UygulamalarENERJİ VERİMLİLİĞİ ÇÖZÜMLERİ – Anahtar ile programlanan senaryoya bağlı perde-aydınlatma ve iklimlendirme kontrolü yapılabilmektedir. Dedektör ve termostat verilerine bağlı olarak aydınlatma, perde ve iklimlendirme kontrolleri otomatik olarak yapılabilmektedir.
Aydınlatma UygulamalarıVARLIK VE IŞIK SEVİYESİNE GÖRE – Varlık ve ışık seviyesine göre otomatik aydınlatma kontrolü ile ofis, işyeri, koridor, okul, tuvalet vb. yerlerde verimli çalışma ortamları yaratın.
Aydınlatma UygulamalarıHAREKET VE ORTAM IŞIK SEVİYESİNE GÖRE – Aydınlatma sistemlerinizi harekete ve ortamın ışık seviyesine göre otomatik olarak ayarlayabilirsiniz. Örneğin güneşli havalarda ışıklar kısılır, bulutlu havalarda aydınlatmalar tam kapasite çalıştırılabilir. Hareket algılama dedektörleri ile kimsenin olmadığı mekanlarda ışıklar boşuna yanmaz böylece enerjiden tasarruf sağlanır.
Perde- Panjur KontrolPanjur Kontrol Stor, perde kontrol Jaluzi, cam kanat kontrol Çatı camları Garaj Kapıları Projeksiyon perde ve liftleri