Sole Otomasyon & Güvenlik Sistemleri > Hizmetlerimiz > Hgs Geçiş Sistemleri

Hgs Geçiş Sistemleri


Araç trafiğini hızlandırmak, gerekiyorsa ücretlendirmek amacıyla kullanılan elektro-mekanik sistemdir şeklinde cevap verebiliriz.

Araç HGS sistemi ile donatılmış geçiş noktasına geldiği zaman sistem tarafından tanımlanarak ücretlendirme yapılır ve bariyer açılarak geçişe izin verilir. Sistem OGS Otomatik Geçiş Sistemi olarak da anılmaktadır.

özel kullanımlar için düzenlenmiş bilgisayar yazılımlı elektro-mekanik sistemler bütünüdür. Önceden tanımlı araçlar girişe yaklaştıklarında sistem tarafından tanınırlar.  Bu tanınma araç üzerindeki RFID Etiket veya girişteki Plaka tanıma sistemi vasıtasıyla gerçekleşir. Gerekli işlemler hızla yapılıp bariyer yada kapı  açılır ve geçişe müsaade edilir.

RFID Etiket (RFID Tag) yönteminde plaka veya ön cam üzerine önceden HGS Sistemi tarafından tanımlanmış ufak bir etiket takılır. Bu etiket pil veya bir bağlantı gerektirmez. PTS Plaka Tanıma Sistemi kullanıldığında ise aracın plakası sistem yazılımı tarafından okunarak, araç önceden tanımlı ise geçişe müsaade edilir.

Kişisel HGS Hızlı Geçiş Sistemi yazılımı yöneticiye çeşitli gelişmiş olanaklar sağlar. Örneğin sitedeki dairelerden birinin 1 den fazla aracı varsayalım. Otoparkta da yer darlığından dolayı daire başına sadece 1 araca müsaade edileceğini düşünelim. Bu durumda sisteme o dairenin otoparkı kullanabilecek tüm araçları kaydedilir. Fakat otoparka bu araçlardan sadece birinin girebileceği şekilde sistem ayarlanır. Yani 3 aracı olan dairenin otoparkta 1 aracı varsa diğer araçları içeriye giriş yapamazlar.

Kişisel HGS Hızlı Geçiş Sistemi ticari otoparklarda da geçişleri düzenleyerek ücretlendirme yapmak için çok uygundur. Girişe gelen araç bekleme yapmadan hızla geçiş ve otomatik ücretlendirme yapar. Sistem üzerinden tüm raporların dökümü alınabilir. Ticari otoparklarda müşteri memnuniyeti sağladığı gibi sistemi hızlandırır ve çalışan işgücü ihtiyacını azalttığından kazancınızı artırır.

Mor Güvenlik HGS Hızlı Geçiş Sistemi tamamen firmamıza ait özgün bir sistemdir. Yıllardır onlarca öne çıkmış kuruluş ve site otoparklarında başarıyla kullanılmaktadır. Referanslarımız için otopark hızlı geçiş sayfamızı ziyaret ediniz.